Снимка архив Радиан.бг

В среща от 15-ия, последен есенен кръг, отборът на „Шумен 2007“ победи на стадион „П. Волов“ гостуващия тим на „Ботев“ (Нови пазар) с 6:2. Още във 2-ата мин. Радостин Стефанов отправи удар, но вратарят на новопазарци изби, но добавка на Едвин Исмаил изведе напред в резултата домакините – 1:0. Само 5 минути по-късно Живко Герчев вкара втория гол за „Шумен 2007“.

Вместо да усилят натиска си шуменци необяснимо се отпуснаха и в 10-ата минута, след свободен удар за „Ботев“, изпълнен от Димитър Димитров, съотборникът му Йордан Иванов намали на 1:2. Две минути по-късно Фатиф Фаик прехвърли вратаря на „Шумен 2007“ Калин Добромиров и изравни резултата – 2:2. Още в 20-ата минута домакините поведоха с 3:2 след точно изпълнение на отсъдена в тяхна полза дузпа чрез Юлиян Загоров.

В самото начало на второто полувреме Живко Герчев вкара за домакините за 4:2. В 83-ата минута на мача, резервата Сюнер Мехмедзаид покачи на 5:2. Крайното 6:2 оформи Живко Герчев в 89-ата минута.

В среща от последния за годината кръг в Североизточна трета лига „Добруджа“ спечели срещу „Септември“ в Тервел с 3:1. Още в 4-ата минута Кристиян Петков бе изведен сам срещу вратаря Дениз Александров и изпрати топката в долния му десен ъгъл за 1:0. В третата добавена минута на първото полувреме централният нападател на „Септември“ Сонер Хюсеин бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Танер Надир и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат. В 54-ата минута Иво Вихренов проби отдясно и намери Кристиян Петков в наказателното поле, чийто удар срещна страничната греда, топката попадна в Иво Вихренов и той със силен удар изведе „Добруджа“ отново напред в резултата. Точка на спора сложи Кристиан Пешков, който в 71-ата  минута получи топката от Кристиян Петков и технично я изпрати под напречната града за 3:1.

Резултати от XV кръг:

30 ноември 2019 г., събота:

Септември 98 (Тервел) – Добруджа 1919 (Добрич)   1:3 (1:1)

Светкавица  (Търговище) – Устрем Д (Дончево)     2:2 (0:1)

Шумен 2007 (Шумен) – Ботев (Нови пазар)   6:2 (3:2)

1 декември 2019 г., неделя:

Кубрат 2016 (Кубрат) – Хитрино (Хитрино)    1:0 (1:0)

Суворово 1 (Суворово) – Тополи 2010 (Тополи)    2:1 (1:1)

На 29 ноември 2019 г. „Калиакра 1923“ (Каварна) е изваден от групата заради второ неявяване за мач без уважителна причина. Резултатите му се анулират.

Класиране:

1. Добруджа 1919 (Добрич) 13   13   0   0   45:6    39  т.

– Локомотив (Русе)    0    0   0   0    0:0     –  изваден

На 7 декември, събота от 14 часа ще се играе отложения мач от X кръг между отборите на „Септември“ (Тервел) и „Суворово 1“ (Суворово)