Общинският съвет не подкрепи предложението на кметската администрация за по-високи цени на абонаментните карти за паркиране в Шумен.  Предложението беше цените да се вдигнат средно с 10 %, като за най-масовите карти поскъпването беше по-голямо

Съветниците не приеха и предложението за преференциални цени за паркиране на служителите на полицията и прокуратурата.

След три гласувания на 3 различни варианта, в крайна сметка не беше одобрен нито един от тях и в сила остават миналогодишните цени за паркиране.

За предложението на администрацията за поскъпване гласуваха 17 съветници. Против бяха 10 съветници от БСП и ДПС. Въздържали се гласуваха представители на БСП, ДПС, БСД, ДБГ и ВМРО, а съветниците от Демократична България и Ася Аспарухова не участваха в гласуването.  Така точката остана без решение.

И тази година цената за паркиране ще бъде 1 лев на час, а абонаментните карти ще останат 300 лв. за един паркинг и 400 лв. за всички паркинги.