54-годишен мъж от Шумен е откраднал в рамките на 10 дни общо 10 бутилки уиски от търговски обект на ул. “Дедеагач“ в града, съобщават от полицията.
Сигналът за кражба на алкохол от хранителен магазин е бил приет малко след 13 ч. на 11 април в полицейското управление в Шумен. На място е пратен полицейски екип.
След пристигането на униформените станало ясно, че кражбата на алкохол не била само една. Изяснено е, че за времето от 14 ч. на 2 април до 13 ч. на 11 април местен жител взел, без да плати на касата, общо 10 бутилки уиски от различни марки на стойност 226 лева.
Изяснена е самоличността му. Мъжът е задържан за срок до 24 часа в РУ- Шумен. Образувано е досъдебно производство.





