Започва масово тестване на българските граждани за коронавирус, обяви здравният министър Кирил Ананиев, цитиран от Сега.
Досега тествахме хората със съмнения за заболяване, както и хората, свързани с тези лица. Оттук нататък започваме масово тестване на българските граждани, за да обхванем много по-голяма част от населението на България, обяви Ананиев в джипа на премиера Бойко Борисов. Двамата пристигнаха в Банско.
Имаме 20 000 PCR теста, очакваме още доставки и дарения. Това е пътят, по който ще вървим – масово тестване, обяви Ананиев. И то вече се извършва, уточнява премиерът Борисов.
По пътя здравният министър обяви, че според Европейския център за превенция и контрол на заболяванията към момента България има най-ниска заболеваемост от Covid-19 в ЕС по показателя заразени на 100 000 души. По показателя смъртност на 100 000 души страната ни е на трето място след Словакия и Латвия.
Към момента в няколко общини беше предприето по-масово тестване – Разлог, Банско, Дългопол и Ивайловград. В огромното мнозинство от проверените не е открита заразата, но и хората с антитела са кът.





