Нико Майеров получи наградата на Министерството на културата за „Направи си сам филм“

Журито на Международния фестивал на любителските исторически филми обяви вчера наградите на проведения в Шумен фест.   

Наградата на Министерството на културата се присъжда за филма „Направи си сам филм“ на Нико Маеров

Награда на Община Шумен – за филма „Химнът на Шумен“ на Апостол Фанев, Величко Геров, Жулиета Герова, Красимир Георгиев, Нико Майеров

Награда на НЧ „Добри Войников 1856“ – Шумен за филма „Коренище“ на Спиро Борисов, гр. Попово

Първа награда за филма „Басарбовският манастир“ на Владимир Илиев, Николай Василев, Милчо Йовчев от гр. Русе

Втора награда за филма „Белоградчик и хората 2020“, автори Симеон Симеонов, Николина Маричова, Милен Велков, Валери Цветков от гр. Белоградчик

Трета награда за филма „Гимназията“, автори Апостол Фанев, Рени Векова, Наум Кулев

Ето и останалите награди:

Награда за кратък филм „Генчо Генчев“ за филма „Незабравените хармоники“, автори Величко Геров,  Владимир Лечев, Жулиета Герова, Красимир Георгиев

Награда медал на UNICA за филма „Бае Пенчо“, автори Петър Рангелов, Десислава Златева, Иван Пенчев, Денчо Бучев от гр. Трявна

Награда за сценарий за филма „Милион червени рози“, автор Владимир Илиев от гр. Русе

Награда за режисура за филма „Родина, моя родина“, автори Александр Елагин, Виктор Быкодир, Надежда Лебедева, Наталья Беланенко, Анастасия Лещенко от Херсон, Украйна

Награда за операторско майсторство за филма „Ramadan“, автор Rolf Mandolesi, Италия

Награда за монтаж за филма „Дорожний роман”, автори Александр Елагин, Виктор Быкодир, Павел Зуб, Елена Кудышкина, Екатерина Елагина, Олег Субботин, Владимир Столяр, Надежда Лебедева

Награда за звуково оформление за филма „Село Бождово“, автор Спиро Борисов, гр. Попово

Награда за млад автор за филма „Заедно со разлики без предрасуди”, автор Кристиян Кочовски, Северна Македония

Награда за връстник на фестивала за филма „Ламя“, автори Тихомир Дулев, Радостина Дулева, Георги Дулев, Калоян Дулев, Лиляна Дулева, Катерина Тодорова, Методи Терзийски от гр. София

Награда на киноклуб „Мадарски конник“ за филма „Струшкиот Дедо Мраз“, автор Петар Узуновски, Северна Македония

Поощрителна награда за филма „Случва се“, автор студио „Клин“ при ПГИ-Шумен, ръководител Апостол Фанев

Поощрителна награда за филма „Синигерът Чжико“, автори Димитър Атанасов, Янко Митев, Димитър Русев, Петя Ноева от гр. Хасково

Награда на Съюз на българските филмови дейци за филма „Кината в Струга“, автор Петар Узуновски, Северна Македония

Награда на Съюз на народните читалища за филма „Трифон Зарезан“, автор Евилина Швидченко, Молдова

Награда на Национална федерация „Алтернативно кино“ за филма „Черната птица с белия белег“, автори Виктор Быкодир, Александр Елагин, Андрей Бегун, Владимир Муравицкий

Награда на Художествена галерия „Елена Карамихайлова“ – Шумен за филма „SCULPTURE“, автор  Franc Kopic, Словения

Награда на Регионална библиотека „Стилян Чилингиров“ – Шумен за филма „Човекът и неговото време“, автори  Апостол Фанев, Величко Геров, Жулиета Герова, Красимир Георгиев, Нико Майеров

Награда на Регионален исторически музей – Шумен за филма „Кралска следа“, автори Владимир Илиев, Николай Василев

Награда на Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“ за филма „Лъвов мост“, автор  Арт колеж – София

Награда на Националния исторически музей за филма ”Светлата сянка на таланта”, автор Владимир Илиев

Журито на фестивала беше в състав проф. Божидар Манов – председател, д. н. Силва Хачерян, доц. д-р Стефан Минков, д-р Александър Донев и Стефан Хаджи Андоновски.

Коментари

коментар

Отзиви

Моля, напишете вашия коментар
Вашето име