На Богоявление общинското ръководство на Кубрат, начело с кмета Алкин Неби, почетоха 173-годишнината от рождението на гениалния поет и революционер Христо Ботев, съобщиха от пресслужбата на общината.

Венци за признателност бяха поднесени пред бюст-паметника на Ботев, който е патрон на най-голямото учебно заведение в общината. Сред присъстващите бяха и представители на училищното ръководство с директор Росица Христова. Поради противоепидемичните мерки официалното честване в присъствието на ученици тази година бе отменено.