Екипът на Държавното горско стопанство в Шумен благодари на доброволците, които участваха в залесяването на нова гора над квартал Дивдядово в събота. „Благодарим на всички вас, които се включихте в акцията ни за залесяване на изгорялата гора над квартал „Дивдядово“! За пореден път искаме да изкажем своята признателност на пожарникарите, състезателите на велоклуб „Илчов баир“ и мотоклубовете, които гасиха заедно с нас пожара, а сега участваха и в създаването на новата гора“, се казва в обръщението на ДГС, разпратено до медиите.

От горското изказват благодарности и на спортните клубове от Шумен, на преподавателите от ШУ „Епископ Константин Преславски“, на членовете на Общинския младежки съвет, на хората от Регионалния исторически музей, на клуб „Славяни“, на юристите от Варна, на скаутите, на младите семейства, които залесяваха заедно с децата си, на ловната дружинка от квартал „Дивдядово“, на служителите от ПП „Шуменско плато“, застрахователна компания „Мусала“ и на всички шуменци, участвали в акцията. Близо 400 души се включиха в залесяването на новата гора в събота.





