30-годишен мъж вчера е гласувал с чужда лична карта в с. Климент, съобщиха от полицията. Около 19:45 часа е потърсено съдействие от полицейски служител, който охранявал секцията в селото. Член на секционната избирателна комисия съобщил, че 30-годишен местен жител неправомерно упражнил избирателно право с чужд документ за самоличност- лична карта на името на 88-годишен мъж от същото село.
Установено било, че преди това 30-годишният мъж от село Климент упражнил избирателното си право в друга секция. За извършено престъпление по чл. 168 ал. 2 от НК е започнала проверка.





