Владислав Панев, учредител на клуб Ускорение

Скорошните парламентарни не създадоха спокойствие за България – точно обратното: политическото напрежение се увеличава, а хоризонтът на страната към просперитет се отдалечава. Точно сега не трябва да стоим безучастни, а всички активни хора да търсим решение на тази ситуация, коментира Владислав Панев, създател на клуб „Ускорение“ – нова надпартийна и визионерска организация, която има за цел да тласка България по най-бързата писта чрез идеи и законодателни промени.

Клубът беше учреден на 6 февруари 2024 г. по инициатива на Владислав Панев, бивш депутат от Демократична България и успешен предприемач. Панев отдавна твърди, че България има шанс да се развива на най-висока скорост в ЕС, ако направи бързи реформи. Именно с тази цел той създаде клуб „Ускорение“, който събира единомишленици от бизнеса, политиката и гражданското общество, за да генерират идеи за по-бързото развитие на страната

Клубът получи силна подкрепа и от бизнеса, и от политиците. Според Владислав Панев организацията трябва да работи в няколко приоритетни насоки – да се промени финансовата инфраструктура на страната, да се привличат качествени компании, да се увеличат инвестициите. „Да намерим парите и идеите, и да ги съединим заедно, за да тласнем развитието на България много по-напред“, призовава Панев

Той обаче подчертава, че България може да е успешна, само ако всички райони се развиват на много по-бърза скорост. Затова на 27 юни, четвъртък, от 17,30 ч. в хотел Шумен Владислав Панев ще разговаря с шуменци как да се ускори развитието на България и какви са предизвикателствата пред Шумен. „Каним всички на разговор за това какви промени са необходими в националните и местни политики и как виждат развитието на Шуменска област“, заяви Владислав Панев

Владислав Панев е успешен предприемач повече от 20 години. Собственик на финансова компания, лицензиран инвестиционен консултант. Автор е на редица анализи и публикации в областта на финансите, европейските фондове, енергетиката в български и чужди медии. Регистриран е като професионален инвеститор в Комисията за финансов надзор. Пътешественик, обиколил над 120 държави.

През 2019 г. беше избран за общински съветник в Столичния общински съвет. За една година в опозиция успя да прокара решения за намаление на патентния данък за местата за настаняване с 90%, за либерализиране на режима за влизане с велосипеди и тротинетки в обществения транспорт, за разсрочено плащане на годишната карта за транспорта.

Депутат от коалиция „Демократична България“ в 45-то, 46-то, 47-мо, 48-мо и 49-то НС.  В 48-мото Народно събрание той прокара изменение в ЗУТ, според което инсталирането на ВЕИ до 20 KW за домакинствата минава на уведомителен режим.

През 2016 г. беше избран за съпредседател на ПП „Зелено движение“ и заемаше тази позиция до ноември 2023г.  През май 2024 г. прекрати членството си в „Зелено движение“.

Човек с активни граждански позиции – през 2020 г. Владислав Панев първи съобщи за нерегламентирания строеж на хотел на Румен Гайтански-Вълка в държавното ловно стопанство „Искър“.

През 2021 г. влезе в затвореното за граждани ловно стопанство „Паламара“ и разкри доста от неприятните му тайни, като доведе на ревизия тогавашния шеф на агенцията по горите Александър Дунчев

Дияна Желязкова