Пожарът в с. Преселка. Сн ОДМВР

10 жилищни сгради и слънчогледов блок от 300 декара са били спасени от опожаряване след пожар в село Преселка. Сигнал за горяща къща близо до язовира е приет в 16:39 часа вчера в дежурната част на РСПБЗН- Нови пазар.

Към адреса са насочени противопожарни екипи. Първият екип заварил силно развит пожар в суха растителност и храсти в изоставени дворни места на селото, които били на площ от около 40 декара.

На помощ са насочени екипи и от Шумен. 21 огнеборци са участвали в ликвидирането на пожара,в който са унищожени масивни складови и спомагателни постройки с обща разгърната площ от 100 кв.м. Участвали са доброволци от селото, от Доброволното формирование в Нови пазар и горски служители от Нови пазар.

Пожарогасенето е било на площ от 40 000 кв.м. Пламъците са ликвидирани с 43 тона вода. Няма пострадали хора. Причината за пожара е в процес на изясняване.