В листата на “Възраждане” област Шумен участват Веселин Вешев, народен представител, излъчен от област Шумен в два последователни парламента и Ивайло Обретенов, общински председател на партия “Възраждане” и председател на групата общински съветници в Общински съвет Шумен.

Веселин Вешев каза, че листата за областта е в пълен състав. Той посочи пред граждани, че “Възраждане” продължава да е стабилна и единна организация, която последователно следва своите заявени позиции, без вътрешни сътресения. Той представи и листата за област Шумен.

Водач на листата за областта е Веселин Вешев – бил е общински съветник от групата на „Възраждане“ в ОбС Варна. Народен представител в 49 и 50 Народно събрание, избран от 30 МИР-Шумен. Според данни от сайта „Стража“ е най-активният шуменски депутат в 49 парламент. Дълги години се е занимавал със спорт като треньор, състезател и съдия. Многократен шампион и рекордьор по вдигане от лег и силов трибой. Състезатели, които е тренирал, са постигнали високи постижения и са част от спортния елит на България. Има опит в сферата на селското стопанство като управлява малка ферма и познава добре проблемите и перспективите пред агросектора.

На второ място е Ивайло Обретенов  – на 50 години. Роден е в гр. Шумен. Бизнесмен, предприемач, инвеститор, обществен деец. Работи в сферата на търговията и транспорта. Председател и  учредител на “Възраждане” в гр.Шумен. Общински съветник в ОбС Шумен. Председател на групата на “Възраждане”.

Трети е  Стоян Стоянов, родом от град Шумен. Завършил е Стопанска Академия „Димитър Ценов“ – степен бакалавър, с профил “Международни икономически отношения” и магистър с профил “Международен бизнес и мениджмънт”. В момента работи като мениджър корпоративни клиенти към международна компания. Един от основателите и треньор в спортен клуб по бокс „Шумен Груп“. Заместник-председател на “Възраждане” в гр. Шумен. Общински съветник от групата на “Възраждане” в ОбС – Шумен.

На четвърто място е Борислав Костов. Роден е във Велико Търново, на 44 години. Завършил средно образование в родния си град – Техникум по икономика, висше образование в Технически университет – София, с магистърска степен и професионална квалификация „Машинен инженер“.

Работи в сферата на поддръжката и ремонта на индустриално оборудване, като част от инженерния екип на голяма фирма от тежката промишленост в региона. Част от групата на “Възраждане” в ОбС – Шумен.

Пета се нарежда проф. Светла Станкова. Тя е завършила висше образование в ШУ „Епископ Константин Преславски“, специалност „Биология и география“, професионална квалификация „Учител по биология и география“. Има 28 години преподавателски и административен опит в Шуменския университет. Притежава знания, умения и компетентности в сферата на образованието. Към настоящия момент е професор по Геоморфология и палеогеография в ШУ„Епископ К. Преславски“. Автор и съавтор е на над 120 научни труда, от които 15 монографии, учебници и учебни помагала. Участвала в над 25 международни, национални и вътрешно-университетски изследователски и образователни проекти. Ръководител на 2 национални проекта към Фонд научни изследвания при МОН. Рецензент на учебници за средното и висше образование. Организатор на ежегодна конференция „География, регионално развитие и туризъм“. Два мандата е била председател, а към настоящия момент зам.-председател на Общото събрание на Факултета по природни науки. Била е един мандат ръководител на катедра „География, регионално развитие и туризъм“. Член е на Българското географско дружество, Асоциацията на професионалните географи и регионалисти, Съюза на жените в науката. Председател на секция „Природни науки“ към Съюза на учените в България, клон Шумен.

На шесто място е Стилиян Томов. Той е на 24 години, роден в гр. Шумен. Средното си образование завършва в Природо-математическата гимназия в родния си град, в паралелка физика. В момента е студент 4 курс в ТУ – Варна, със специалност „Електроенергетика“. От 2019 г. се занимава с частен бизнес в сферата на услугите.

На седмо място е Мирослав Кьосев, роден на 20 април 1983 г. в град Варна. Завършил е специалност „Радиотехника и телевизия“ в техникум по машиностроене и електроника, гр. Варна. Следва специалност „Европеистика – външна политика“ във ВСУ „Черноризец Храбър“. След задължителната военна служба работи над десет години в сферата на финансите и банковото дело.

Осмо място е за Красимир Василев. Започнал е трудовия си стаж в животновъдно и горско стопанство. Продължил в „Корабостроителница Бургас”, след което дълги години работи във фирма за сондиране за вода и газ в град Варна. В момента развива собствен бизнес.

Девети е инж. Недко Недев, на 39 години. Начално образование придобива в ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” с. Драгоево, а средно специално образование със специалност “ Електрообзавеждане на промишлени предприятия “ в Професионална гимназия “ Симеон Велики“, гр. Велики Преслав. Висше образование, степен бакалавър по Защита от аварии и бедствия, след това степен магистър “Инженер” по ПБЗН ( пожарна безопасност и защита на населението) във Варненски свободен университет. Започва работа като ръководител автотранспорт в “Драгоево” ЕООД. След това работи като ръководител добивна промишленост  в „Автомагистрали Черно Море“ АД. В момента е зам.-директор по производството в „Кариера Драгоево“ АД. Завършил е курс за Медиация, решаване на извънсъдебни спорове .

Десета в листата е Десислава Христова, родена на 24 октомври 2003 г. Тя е номинация на структурата на “Възраждане” в гр. Каспичан. Средно образование завършва в Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия, гр. Шумен, специалност: „Строителство и архитектура“. По професия е Строителен техник. В момента е студентка в Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“, гр. Варна, Филиал Шумен, специалност: Медицинска сестра ІIІ-ти курс на обучение. От 1 клас до момента участва в танцов състав „Каспичанско настроение“ при НЧ „Пробуда 1928 г.“, гр. Каспичан. От учредяването на структурата на  “Възраждане” в гр. Каспичан е член на организацията.

Единадесети е  Богдан Бонев. Завършва средното си образование през 1968 г. Същата година през м.септември постъпва на срочна служба в редовете на БНА. След уволнението си през 1970 г. започва работа като счетоводител в ТЕЦ „Варна“ в с.Езерово, обл.Варна. През 1971 г. постъпва като учител в ОУ „Хр.Ботев“ в с. Друмево. Същевременно записва и завършва специалност „Френска филология“ в СУ „Св. Климент Охридски“.

Дванадесета е Людмила Борисова. Работила е като строителен техник в Пътно управление – Шумен и като началник на бетонов възел в Коми АССР. В началото на  1990 г. заминава за  Република Хърватска  и в Италия. От 20 години работи в Регионален исторически музей – Шумен. Владее четири езика.

“Възраждане” е с номер 12 в бюлетината!

Пресцентър ПП Възраждане

Купуването и продаването на гласове е престъпление!