На 1 декември около 9.45 ч. за проверка в село Радко Димитриево бил спрян водач на лек автомобил Форд Транзит с шуменска регистрация. Зад волана бил 55-годишен мъж от Шумен. Тестван бил с дрегер, отчетни са 1,95 промила алкохол, съобщиха от ОДМВР – Шумен. Водачът е дал кръвна проба за анализ. Задържан бил за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. За извършено престъпление по чл. 343 „Б“ от НК е образувано бързо производство. Автомобилът е приобщен към образуваното производство.
52-годишен мъж от Шумен бил установен да управлява след употреба на алкохол. При извършена от екип на пътна полиция проверка в село Мадара станало ясно, че водач на лек автомобил Тойота Ярис шофира след употреба на алкохол. Мъжът бил изпробван с алкотест дрегер, отчетени били 2,23 промила алкохол. Дал е кръвна проба за анализ, след което е задържан за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. Автомобилът е иззет с протокол. За извършено престъпление по чл. 343 „Б“ ал. 1 от НК е образувано бързо производство.





