Сн община Шумен

Община Шумен сезира институтциите по повод сигнали на граждани в социалните мрежи за миризма на животинска тор в района на квартал Дивдядово и други локации в града.  Заместник-кметът по екология и туризъм Даниела Русева е разговаряла с Областна администрация, РИОСВ, ВиК и звеното по управление на земеделските земи към Община Шумен за установяване на причините, съобщиха от администрацията.

Осъществени са контакти с арендатори и земеделски производители за установяване на дейностите, които те извършват през последните 24 часа.

По информация на държавните органи, които имат правомощия в такива ситуации, днес те извършват проверка в квартал Дивдядово за торенето и други дейности по  земеделските площи.

„От общинското предприятие „Чистота“ и ВиК-Шумен“ са категорични, че нито дейностите по сметосъбиране, нито по водоснабдяване могат да са източник на миризмата на животинска тор, за която граждани сигнализират“, заяви Даниела Русева. От ВиК са посочили, че редовно се прави профилактика на системите и водопроводите, съгласно технологичните стандарти.