
„Не храни прасето с твоите пари!“ – такива плакати издигаха шуменци, които излязоха на протест пред сградата на община Шумен. Протестът, който събра стотина граждани, беше организиран в социалните мрежи и много от присъстващите недоволстваха, че в Шумен няма кой да организира недоволните от правителството, за разлика от София.
„Тук сме, защото не сме постигнали целите на големия протест от 10 декември“, заяви шуменка, според която управляващите продължават със същите „стари номера“. „Направо ни излъгаха с тази оставка“, категорични са и други дами от протеста, издигащи плакати „Не храни прасето с твоите пари!“.
„Нямаме вяра на това правителство, защото този бюджет, който го вкарват, не е от полза за народа, те си го пишат, както си желаят“, коментират хора от протеста.(

„Дали управляващите се уплашиха от стотиците хиляди по улиците или някой им каза, че трябва да подадат оставка, не знам, но ние изобщо не сме постигнали целите на протеста“, категорични са хората от площада в Шумен. Те обаче вече осъзнават силата си и казват, че „управниците вече са разбрали как улицата може да се вдигне и да ги изгони по най-бруталния начин“.
„Те /управляващите/ искат да покажат, че без тях не можем да се справим. Ама ние не можем да се справим, защото вие ни докарахте до това положение, толкова години да крадете!“, ядосано се обръща към властта шуменка от протеста.

Сред протестиращите имаше и противници на еврото. Протестът беше охраняван от полицията. По-късно гражданите се отправиха на шествие по централния булевард Славянски.





Въпрос към протестиращите. Къде бяхте като от Община Шумен ви отнемаха правата за безплатно паркиране по улиците на града? Или сте толкова богати, че ви е все едно да ли ще плащате или не за престоя на автомобилите си пред домовете ви? И още след като не харесвате Пеевски защо не искате оставката на кмета на Шумен ? Той сам заяви, че работи за ДПС от първия ден (първо тайно, а вече явно).
Пилеенето на пари и пълненето на нечия касичка далеч не е единствено Пеевски. Не единствено той е създал законите и разпоредбите, според които служителите на голямо количество обществени институции сами си определят възнагражденията. В резултат на което чистачка на едно място получава в пъти повече от млад специалист в министерсвтво ( Там като държавни служители започват с 1400 лв, сега), а висши длъжностни лица получават над 50 000 лева. Законите, според които разпарчетосаха влиянието и дадоха права на местните феодали да се ограждат с угодни за тях хора, изсмукват ресурсите на държавата. И не само финансовите. Именно поради тази законова феодалщина кадърни и добросъвестни не могат да се впишат в системата, камо ли да пробият. А между другото, охраната на Пеевски е поради измислената от ПП _ДБ заплаха, че руското разузнаване го било взело на мушката. И охрана е била назначена и на ген. Атанасов, на Кирил Петков…. Щяха да са смешни в плямпанията си, ако не костваха на държавата убиване на мисленето на масовото население.
Не хранете орангутаните и в община Шумен протест и оставка