Общинският съветник Георги Георгиев напуска групата на БСП и става независим. Решението му беше обявено на сесия на 25 юни, но вече е отразено на сайта на законодателния орган.
С неговото напускане независимите съветници в Шумен стават четирима – Васил Тодоров и Петър Петров, Юлия Неделчева, която излезе от групата на „Възраждане“ и Георги Георгиев.
БСП пък остава с осем представители в общинския съвет и групата на социалистите става втора по големина в местния парламент, след групата на ГЕРБ /9 съветници/.





