Служители на шуменски заведения ще излязат на протест пред Областната администрация в 12 ч. утре., съобщи Радио Шумен.

„Идеята ни е да изразим недоволството си от ситуацията в момента. Искаме да знаем кога ще можем да работим“, обясни пред медията Калин Димитров, управител на един от ресторантите в града.

По думите му, към момента компенсациите от 24 лева на ден, които освен, че са крайно недостатъчни, не стигат до тях.
„Ако държавата смята да удължава периода, в който заведенията няма да работят, трябва да се замисли за по-адекватни мерки за хората, които стоим без работа“, добави Димитров.